Spinning

Spinning

600 spalonych kalorii
60

minut

Poziom: Trudny
Max. liczba uczestników
15
Trenerzy:

Opis zajęć:
Zajęcia spinningowe to przemyślane narzędzie przygotowujące do sezonu startowego dla sportowców wyczynowych m.in. kolarzy i triathlonistów. Świetnie sprawdzają się również jako alternatywa treningowa dla podtrzymania formy w okresie jesieni i zimy. Każde zajęcia dostosowywane są do stopnia zaawansowania uczestników. W trakcie zajęć ćwiczone są elementy treningu kolarskiego m.in wytrzymałość siłowa, wytrzymałość beztlenowa oraz moc eksplozywna. Spinning ma nieco inny charakter niż ćwiczenia na rowerze stacjonarnym – wymaga bowiem przyjmowania typowych pozycji kolarskich, a ponadto wykonywany jest nie na klasycznych rowerach stacjonarnych lecz na sprzęcie wzorowanym na rowerach kolarskich.

Rodzaje treningów:
ENDURANCE
Najłagodniejsza z dostępnych lekcji indoor cycling – trening regeneracyjny polegający głównie na spokojnej jeździe (intensywność do 65% tętna maksymalnego), mająca za zadanie podniesienie wydolności tlenowej oraz częściowe spalenie tkanki tłuszczowej.
Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

INTERVAL
Najdłuższa i najbardziej wymagająca z dostępnych lekcji indoor cycling, polecana głównie dla osób wytrenowanych. Trening w którym intensywność porównywalna jest do wysiłku kolarskiego na zawodach. Charakteryzuje się bardzo wysoką intensywnością oraz krótkimi odpoczynkami (intensywność od 80%-95% tętna maksymalnego).
Zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych osób.

MOUNTAIN SPIN
Zajęcia indoor cycling skupiające się głównie na dużych obciążeniach, porównywalnych do długich podjazdów górskich (intensywność 75% – 85% tętna maksymalne).
Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

FAT BURNER
Zajęcia indoor cycling mające za zadanie głównie czerpanie źródeł energetycznych z zasobów tłuszczu w organizmie (intensywność do 70% tętna maksymalnego). Trening szczególnie polecany dla osób chcących skutecznie zgubić tkankę tłuszczową oraz poprawić wydolność tlenową.
Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

CHALLANGE
Najdłuższa i najbardziej wymagająca forma zajęć spinningu. Jazda na rowerze polegająca na utrzymaniu bardzo wysokiej intensywności. Jest to forma treningu opierająca się na zmienności rytmu i tępa oraz krótkich odpoczynkach w trakcie. Zajęcia skierowane do osób wytrenowanych lubiących duży wysiłek fizyczny, a ich celem jest nie tylko rozwój wydolności ale również walka z własnymi słabościami.
Zajęcia dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych osób.

TRENING KOLARSKI
Trening dla zaawansowanych charakteryzuje się dużą intensywnością. Wykorzystuje wszystkie profesjonalne techniki kolarskie. Uprawiany jest głownie w celu podniesienia umiejętności kolarskich.